Dana 5. veljače 2019. održana je „Konferencija o usluzi osobne asistencije“ u organizaciji Zajednice saveza osoba s invaliditetom i Pravobraniteljice za osobe s invaliditetom na kojoj je naša predsjednica Saveza mr. sc. Mirjana Jakovčev  održala prezentaciju na temu „Iskustva provođenja usluge osobne asistencije“. Na Konferenciji su prisustvovale ministrica Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku Nada Murganić, saborska zastupnica Ljubica Lukačić i savjetnica ministrice Zvjezdana Bogdanović, kojima je predsjednica Saveza mr. sc. Mirjana Jakovčev iznijela prijedloge za poboljšanje usluge osobne asistencije.

Ministrica Murganić naglasila je da će se na uslugama osobne asistencije ustrajati te da se utvrđuju smjernice za donošenje Zakona o usluzi osobne asistencije, čiji bi nacrt, po odluci Vladina povjerenstva, trebao biti pripremljen do kraja srpnja 2019. godine.