Dana 14. prosinca 2018. održana je jednodnevna radionica pod nazivom “Znanjem do uključenosti 5 – Pristupačnost kao ljudsko pravo” u sklopu Centra znanja za društveni razvoj u Republici Hrvatskoj, za predstavnike 13 saveza uključenih u 8. Centar znanja.

Radionica se provodila u organizaciji Zajednice saveza osoba s invaliditetom Hrvatske, Hrvatskih udruga paraplegičara i tetraplegičara, Saveza društava distrofičara Hrvatske i Hrvatskog saveza udruga osoba s tjelesnim invaliditetom, a europska iskustva predstavila je policy koordinatorica za pristupačnost Europskog foruma za osobe s invaliditetom Marie Denninghaus.

Sudionici su iznijeli osobna iskustva o pristupačnosti i nepristupačnosti javnih objekata i gradskog prijevoza. Isto tako, razgovarali su o znaku pristupačnosti i njegovoj zlouporabi.