unnamed (1)

U Vukovaru je 27. i 28. svibnja 2006. održan 5. Susret klubova osoba s mentalnom retardacijom u organizaciji udruge domaćina, Društva za pomoć mentalno retardiranim osobama Vukovar, u suradnji s Hrvatskim savezom udruga za osobe s mentalnom retardacijom.

Dvodnevni susret osim predviđenog programa igara obuhvatio je i upoznavanje s povijesnim događajimaunnamed iz Domovinskog rata, što su pozdravili svi sudionici iz gotovo svih klubova u temeljnim udrugama članicama Hrvatskoga saveza. Evaluacijskim upitnikom pohvalu je dobio organizator domaćin, a želja za ovakvim oblikom druženja iskazana je i za ubuduće. Veliki broj sudionika iz pojedinih udruga i roditelja koji su se odazvali na ovu manifestaciju ukazuje na potrebu razmatranja mogućnosti proširenja sadržaja i oblika druženja, budući da postojeća pravila takmičarskog sadržaja ograničavaju broj sudionika iz pojedinih klubova. Ukupno izvješće o održanom 5. Susretu bit će predmetom evaluacije na sjednici Glavnoga odbora Saveza koncem rujna 2006.